Google

 E-Bültenlerimiz

KATALOGLARIMIZ

dokuman


Kurumsal kataloglarımızı
görmek için tıklayınız

Başkan'ın Mesajı

 


Değerli Müşterilerimiz, Çalışanlarımız, İş Ortaklarımız,

Efesan Grup, bu yıl 45. yılını geride bırakıyor. 1972 yılında demir üretimi ile sanayiye giriş yapan Grubumuz, büyüme ve gelişme hedeflerine paralel olarak yıllar içerisinde döküm, talaşlı imalat, liman işletmeciliği, lojistik ve gayrimenkul geliştirme ve yatırım konularında iş alanlarını genişletti.

2016 yılı çevremizdeki jeopolitik sıkıntılar nedeniyle ülkemiz için zor bir yıl oldu. 2017 yılının acılarının tekrarlanmayacağı huzurlu bir yıl olmasını temenni ediyoruz.

Efesan Grup olarak, vizyonumuzun temel unsurlarını oluşturan “sürdürülebilirlik”, “güven” ve   “büyüme” hedefimizi kaliteye verdiğimiz önem ve değerlerimizle pekiştiriyoruz.

Sürdürülebilir başarının ön koşulu olan sağlıklı yönetim sistemi için 2016 yılında kurumsal yapımızı gözden geçirdik. Efesan Grubun, vizyoner bir liderlik ile paydaşlarının uzun ve kısa vadeli hedeflerini karşılayan, müşterilerine değer katan, süreçlerle yöneten, çalışanları ile başaran, yaratıcılığı harekete geçiren ve sürdürülebilir gelecek için sorumluluk alan bir yapıya kavuşması yönünde organizasyon yapımızda değişiklikler yaptık.

2016 yılı Grup Şirketlerimiz için iç verimlilik projelerine ağırlık verdiğimiz bununla birlikte önümüzdeki 5 yıllık vizyonumuza dönük çalışma ve projeler yılı olarak gerçekleşti.

Dünyanın belli başlı otomotiv markalarının yan sanayii için sfero ve pik döküm parçası üreten Ferro Döküm, 2015 yılı verileri ile İstanbul Sanayi Odası’nın ilk 500 büyük Sanayi Kuruluşu arasında, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ise ilk 500 ihracatçı firması arasında yerini aldı. Yapılan robot yatırımları ile üretimini teknolojiyle buluşturmaya devam ederek, sunduğu inovatif ürünler ile dışa bağımlılığı azaltan, ihracat potansiyelini arttıran bir ar-ge merkezi olmak üzere gerekli ön adımları attı.

Grubumuzun döküm alanındaki potansiyelini  müşterilerine talaşlı imalat ile birlikte sunmak amacıyla 2014 yılında Grubumuza katılan Şesan Şirketimizde talaşlı imalatta uzmanlaşmak ve otomotiv dışı sektörler de yer almak üzere altyapı hazırlık çalışmaları gerçekleştirildi.

Efesan Demir firmamız ile sektöre FRR ( Rulman Yatakları ), STI (İskele Parçaları) markalarını kazandırdık.

Limancılık ve lojistik hizmetlerinde Dilovası bölgesinde önemli bir büyüklüğe ulaşan EfesanPort Limanı’nda ikinci iskele yatırımına yönelik başlangıç yaptık. Efesanport Lojistik Merkezi İkinci kısım inşaatı için proje çalışmalarında önemli yol kaydettik.

2016 yılı başında başladığımız Kağıthane bölgesinde Blox Haliç III Konut Projemizin kaba inşaatını tamamladık. 2017 yılı sonunda dairelerin teslimini hedefliyoruz.

Efesan Grup; eğitimli, yetenekli yönetim kadrosu ve tecrübeli çalışanları ile “biz bir aileyiz” bilinciyle çalışıyor. Tedarikçilerimizi, ürün ve hizmet ürettiğimiz müşterilerimizi de “biz” anlayışıyla aileden kabul ediyoruz.

Biz, bugüne kadar olduğu gibi, önümüzde yıllarda da, şirketlerimizle, ülkemize ve hedeflerine destek vermeye var gücümüzle devam edeceğiz.  Sanayici olmanın, ağır ama bir o kadar da stratejik yükünü en iyi şekilde taşıma gayretindeyiz.

Müşterilerimize, çalışanlarımıza ve çözüm ortaklarımıza, bu ekibin içinde olmaktan duyduğum gururla, teşekkür eder, 2017 yılının dünyaya, ülkemize ve bizlere huzur ve başarılar getirmesini dilerim.

Kadir EFE
Yönetim Kurulu Başkanı