Google

 E-Bültenlerimiz

KATALOGLARIMIZ

dokuman


Kurumsal kataloglarımızı
görmek için tıklayınız

 

Tüm endüstriyel dallara girdi vermesi nedeniyle bir ülkenin kalkınması, güçlü bir demir çelik sektörüne sahip olması ile mümkündür.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de, büyüyen ekonomi ve artan sanayi üretimi nedeniyle hızlı büyüyen sektörlerin başında dünyanın en eski sanayi kollarından biri olan demir çelik sektörü gelmektedir. Efesan Grup, demir çelik sektörüne 1972 yılında inşaat demiri ve profil imalatı ile ilk adımını atmış, demir çelik sektöründeki büyüme stratejisi çerçevesinde 1985 yılında Efesan Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. ’yi kurmuştur.

Bir çok endüstri ve sektörde önemli bir yere sahip olan demir çelik üretimi tarihte ve günümüzde olduğu gibi, gelecekte de önemli bir yere sahip olacaktır. Efesan Grup’un döküm, talaşlı imalat, gayrimenkul geliştirme ve yatırım, inşaat ve liman işletmeciliği gibi sektörlerde faaliyet göstermesinde ve bu doğrultuda yatırımlar yapmasında da Efesan Demir’in rolü büyüktür.

2010 yılına kadar düz ve nervürlü inşaat demiri üretimi yapan Efesan Demir, üretim faaliyetini sürdürmüş olduğu yıllar boyunca kaliteden ödün vermeden çevreye duyarlı hizmet anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamış, küresel piyasa koşulları hakkındaki öngörüsü üzerine faaliyetlerini projeye özel inşaat demiri kesimi (kolonluk), çelik hasır, etriye, pilye ve gönye üretimi ve satışına yoğunlaştırmıştır.

Efesan Demir, inşaat ve makine sektörüne daha çeşitli ürün ve hizmet sunabilmek için FRR (rulman yatakları) ve STI (iskele parçaları) markalarının üretimine ve satışına başlamıştır. Yeni ürünleri, yeni markalar altında geliştirmeye dönük projelerine de devam etmektedir.


demircelik

Merkez: Vişnezade Mahallesi, Abacı Latif Sokak,
No: 26/8, 34357 Maçka / Beşiktaş / İstanbul
Tel: 0212 288 70 70  Faks: 0212 288 70 78

Fabrika: Güzeltepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulv.
No.17 
Alibeyköy 34060 Eyüp/İstanbul
Tel: 0212 625 56 86  Faks: 0212 626 45 71