VİZYONUMUZ

Başarmanın daima hedef olduğu; dürüst, sürdürülebilir, değerlerine bağlı bir anlayışla üretilen, sunulan ürün ve hizmetlerde kalite ve güvenden ödün vermeyen Efesan Grup imzasını, günümüzdekilerle beraber gelecekte oluşturacağımız iştiraklerimize ve sonraki nesillere de taşıyacak, dahil olduğu sektörlerde ülkesinde öncü ve dünyada rekabetçi bir kurum olmak.

SANAYİDE 50YIL

Sanayide 50.yil

MİSYONUMUZ

Efesan Grup olarak faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde, mesleki ahlak ve disipline bağlı olarak, çağdaş yönetim teknikleri ve teknolojiyi, ülkemiz ekonomisinin kalkınmasına yönelik, yaratıcı, yenilikçi, çalışanlarını sürekli geliştiren, içerik, ekonomi ve hizmet anlamında en üst düzeyde müşterilerinin beklentilerine cevap verebilecek şekilde kullanmak, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmaktır.

KİLOMETRE TAŞLARI

1972 | Efesan Grup’un temelleri, haddehane işletmeciliği ile Süleyman Efe tarafından atıldı.

1985 | Sıcak demir haddeciliğinde rekabet gücünü arttırmak için Turgut Efe'nin de katılımıyla Efesan Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu.

2005 | Gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında kaliteli projeler üretmek üzere Efektif Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. kuruldu.

2007 | Ferro Döküm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şişecam Grubu’ndan satın alınarak Efesan Grup bünyesine katıldı.

2008 | Liman işletmeciliği sektöründe faaliyet gösterebilmek üzere İstanbul Demir Çelik Fabrikaları A.Ş.(Efesanport) satın alınarak Efesan Grup bünyesine katıldı.

2009 | Tarihi yapıların restorasyonu ve diğer inşaat işleri için kurulan Efeska, 2017 yılında Efektif Gayrimenkul Yatırım ile birleştirildi.

2010 | Talaşlı imalat ve işleme alanında sinerji oluşturmak için Şesan Yedek Parça San. Tic. A.Ş. ile ortak olundu. 2014 yılında tüm hisseleri satın alınan Şesan, 2018 yılında Efesan Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile birleştirildi.

2020 I Efektif Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım, birleşme yolu ile köklü şirketlerimizden Efesan Demir bünyesine katıldı.

İNSAN KAYNAKLARI & KURUMSAL İLETİŞİM

Bizler ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz! En kısa sürede ilgili birimimiz sizler ile irtibata geçecektir.

    Vereceğiniz kişisel verileriniz, bilgi sağlanması, öneri ve şikayet süreçlerinde sizinle iletişime geçilebilmesi amacıyla tarafımızca işlenecek ve uygun güvenlik önlemleri alınarak muhafaza edilecektir.” Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme Metnine buradan ulaşabilirsiniz.